Resultater fra DM i i Cykling 2014, junior

1 Niklas Larsen – Team PythonPro.Com 00.35,21
2 Anthon Charmig – Odder Cykel Klub 00.35,29
3 Anders Hardahl – Giordana Isaac Cycle Herning 00.35,32
4 Casper Pedersen – Team Kel-berg Roskilde Junior 00.35,46
5 Jonas Gregaard Wilsly – Team Kel-berg Roskilde Junior 00.35,54
6 Mathias Norsgaard Jørgensen – Team Kel-berg Roskilde Junior 00.35,57
7 Simon Andreassen – Team Webike – DMK 00.36,10
8 Frederik Rodenberg Madsen – D.C.R. – Ballerup 00.36,12
9 Frederik Reinhardt Poulsen – Giordana Isaac Cycle Herning 00.36,13
10 Andreas Stokbro – Cycling Elite Copenhagen – Amager 00.36,13
11 Silas Zacharias Clemmensen – Aalborg Cykle-Ring 00.36,13
12 Mads Olander Hjort – Team PythonPro.Com 00.36,16
13 Jonas Vingegaard Rasmussen – Odder Cykel Klub 00.36,18
14 Mikkel Bjerg – Lyngby Cycle Club 00.36,21
15 Daniel Bligaard Lyhne – Giordana Isaac Cycle Herning 00.36,24
16 Kristoffer Kjeldmann – Hammel Cykle Klub 00.36,26
17 Magnus Bak Klaris – Cycling Elite Copenhagen – Amager 00.36,31
18 Rasmus Bøgh Wallin – Cycling Elite Copenhagen – Amager 00.36,42
19 Nicolai Petersen – Cycling Elite Copenhagen – Amager 00.36,42
20 Jakob Egholm – Roskilde Cykle Ring 00.36,43
21 Daniel Henning Hartvig – Team ABC Junior 00.36,49
22 Andreas Hyldgaard Jeppesen – Giordana Isaac Cycle Herning 00.36,49
23 Mikkel Fenneberg – Team Bravida – Georg Berg 00.36,53
24 Oliver Rosenbæk – Team Campus Vejle 00.36,55
25 Mikkel Frølich Honoré – Team Kel-berg Roskilde Junior 00.36,59
26 Kristian Arnth Sørensen – Giordana Isaac Cycle Herning 00.37,04
27 Andreas Pedersen Søegaard – D.C.R. – Ballerup 00.37,05
28 Kasper Andersen – Giordana Isaac Cycle Herning 00.37,06
29 Tobias Mørch Kongstad – Cycling Elite Copenhagen – Amager 00.37,08
30 Mads Torp – Team Bravida – Georg Berg 00.37,09
31 Mathias Linderod – Cycling Elite Copenhagen – Amager 00.37,12
32 Nikolaj Jeppe – Team Bravida – Georg Berg 00.37,15
33 Matias Kjeldsmark Christiansen – Team Kel-berg Roskilde Junior 00.37,15
34 Marc Sehested – Cycling Elite Copenhagen – Amager 00.37,24
35 Peter Kjær Nielsen – Team PythonPro.Com 00.37,25
36 Mikkel Møller – Team Campus Vejle 00.37,26
37 Mathias Dahl Pedersen – Team PythonPro.Com 00.37,31
38 Jesper Schultz – Giordana Isaac Cycle Herning 00.37,33
39 Jens Høj Jørgensen – Riwal Cycling – Climacell – Junior 00.37,34
40 Rasmus Lund Pedersen – Cykling Odense 00.37,35
41 Jacob Michelsen – Team PythonPro.Com 00.37,36
42 Alexander Møller – Riwal Cycling – Climacell – Junior 00.37,36
43 Peter Roed Knudsen – Riwal Cycling – Climacell – Junior 00.37,36
44 Tim Vang Cronqvist – D.C.R. – Ballerup 00.37,37
45 Søren Malling Siggaard – Giordana Isaac Cycle Herning 00.37,37
46 Sebastian Ifversen – Randers Cykleklub af 1910 00.37,39
47 Villads Aase Ellebjerg – Team Campus Vejle 00.37,42
48 Jeppe Hanssing – Amager Cykle Ring 00.37,44
49 Jesper Bundgård Vinkel – Team Kel-berg Roskilde Junior 00.37,51
50 Jacob Kruse Jensen – Team Campus Vejle 00.37,54
51 Sebastian Schjødt – Riwal Cycling – Climacell – Junior 00.38,01
52 Rasmus Byriel Iversen – Team Campus Vejle 00.38,03
53 Emil Toudal – D.C.R. – Ballerup 00.38,04
54 Louis Sørensen – Team Bravida – Georg Berg 00.38,06
55 Anders Fynbo – Odder Cykel Klub 00.38,07
56 Søren Pedersen – Team Bravida – Georg Berg 00.38,10
57 jannick Beck – Team Bravida – Georg Berg 00.38,12
58 Jesper Sommer Jensen – Odder Cykel Klub 00.38,16
59 Julian Suhr – Team PythonPro.Com 00.38,16
60 Jonas Nordal Jakobsen – Team Campus Vejle 00.38,19
61 Sebastian Baldtzar Rasmussen – Hammel Cykle Klub 00.38,22
62 Philip Koch – Lyngby Cycle Club 00.38,23
63 Karl Klinge – Middelfart Cykel Club 00.38,26
64 Martin Frank – Riwal Cycling – Climacell – Junior 00.38,28
65 Maximilian Hoffmann – Team ABC Junior 00.38,29
66 Joakim Lisson – Tissø Cykle Ring 00.38,30
67 Asbjørn Koop Dalgaard – Hedensted Cykel Klub 00.38,30
68 Jonas Petersen – D.C.R. – Ballerup 00.38,30
69 Rasmus Stigaard – Rødekro Cykle Club – RKCC 00.38,36
70 Lasse Kjær Hansen – Hedensted Cykel Klub 00.38,38
71 Frederik Nørgaard Lund – Odder Cykel Klub 00.38,40
72 Oscar Bjørn-Rosager – D.C.R. – Ballerup 00.38,41
73 Nicolai Just Pedersen – Team PythonPro.Com 00.38,41
74 Nikolaj Nielsen – Team ABC Junior 00.38,46
75 Tore Thøgersen – Riwal Cycling – Climacell – Junior 00.38,46
76 Jakob Dybdahl – Odder Cykel Klub 00.38,49
77 Nicklas Lilleskov Falk Rasmussen – D.C.R. – Ballerup 00.38,50
78 William Anton Veber – Roskilde Cykle Ring 00.38,52
79 Christian Gorm Albrechtsen – Herning Cykle Klub 00.38,54
80 Nick Brigsted – Horsens Amatør Cykleklub 00.39,01
81 Oliver Almind – Cycling Elite Copenhagen – Amager 00.39,03
82 Anders Amstrup Winther – Hammel Cykle Klub 00.39,12
83 Christian Ingeman Lindquist – Cycling Elite Copenhagen – Amager 00.39,13
84 Andreas Aidel – Hammel Cykle Klub 00.39,13
85 Anders Mielke – Roskilde Cykle Ring 00.39,22
86 Christian Nykvist Larsen – Team Kel-berg Roskilde Junior 00.39,35
87 Søren Martinus Engberg – Team ABC Junior 00.39,36
88 Daniel Kirkegaard Larsen – Cykling Odense 00.39,37
89 Arne Birkemose – Cykling Odense 00.39,40
90 Andreas Lorentz Kron – D.C.R. – Ballerup 00.39,41
91 Daniel Jensen – D.C.R. – Ballerup 00.39,50
92 Phillip Christian Vejre – Lyngby Cycle Club 00.39,50
93 Emil Funder – D.C.R. – Ballerup 00.39,50
94 August Christian Nyeland Ehlers – Lyngby Cycle Club 00.39,50
95 Jonas Hougaard Jensen – Team Bravida – Georg Berg 00.39,51
96 Thomas Brayan-Lund – Lyngby Cycle Club 00.39,58
97 Casper Ingeberg – Odder Cykel Klub 00.40,07
98 Andreas Stenger Føhns – Herning Cykle Klub 00.40,23
99 Anders Peter Ellingsøe – Vejle Cykel Klub 00.40,24
100 Emil Dahl Pedersen – Team Campus Vejle 00.40,27
101 Thor Mørup Prødel – Cykleklubben Fix -Rødovre 00.40,30
102 Jonas Wang – Team ABC Junior 00.40,34
103 Marcus Jønsson – Team ABC Junior 00.40,37
104 Martin Printz – Team ABC Junior 00.40,37
105 Asbjørn Ravn Rasmussen – Hammel Cykle Klub 00.40,47
106 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke – Riwal Cycling – Climacell – Junior 00.40,54
107 Rasmus Ambrosiusen – Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00.41,13
108 Lasse Holmgaard – Team Bravida – Georg Berg 00.41,14
109 Frederik Jeppesen – Odder Cykel Klub 00.41,20
110 Andreas Kallestrup – Giordana Isaac Cycle Herning 00.41,38
111 Thomas Henningsen – Team Bravida – Georg Berg 00.42,25
112 Mathias Enghuus – Cykling Odense 00.42,30
113 Holger Ehlers – Lyngby Cycle Club 00.43,19
114 Mark Frederiksen – CK Kronborg 00.47,53

Mangler du udstyr til cyklen, så se en masse cykeltøj, cykelsko og tilbehør på cyclingshop.dk